- Należy wcześniej wypalony niedopałek ulubionego gatunku papierosa wraz z popiołem przynieść ze sobą do Gabinetu gdzie zostanie umieszczony w mosiężnej elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu.
- Pacjent zostanie podłączony do aparatu dwoma kulistymi elektrodami mosiężnymi, które trzyma w rękach oraz elektrodą miękką umieszczoną na czole.
- Czas trwania zabiegu wynosi od 20 minut do 50 minut w zależności od rodzaju terapii i szybkości likwidacji głodu nikotynowego.
Całkowite wygaszenie głodu nikotynowego następuje w ciągu 2-12 godzin po zabiegu.
Uwaga: gdyby głód nikotynowy pojawił się w dniu terapii absolutnie nie można wprowadzić nikotyny do organizmu (czyli wypalić czynnie papierosa), gdyż nie będziemy w stanie ocenić efektu naszej terapii przed upływem 12 godzin. Następnego dnia pojawi się uczucie zobojętnienia na nikotynę, czasem niechęć do tytoniu bądź nawet wstręt (przy długim stażu palenia 20-30 lat). - Zabieg jest całkowicie bezpieczny, bezbolesny, bezinwazyjny i co najważniejsze nie przynosi żadnych skutków ubocznych.
- Najważniejszym celem po zabiegu jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a efekty terapii utrzymają się bezterminowo.
Po zabiegu w czasie 24 godzin zaleca się wypicie większej ilości wody mineralnej niegazowanej ok. 1,5 do 2 litrów w celu przyspieszenia procesu oczyszczenia organizmu z toksyn nikotynowych poprzez nerki, skórę i jelita.
Zaleca się również częstsze kąpiele.
Jest niedozwolone stosowanie żadnych produktów zawierających nikotynę (gumy do żucia, plastry, tabletki).
Przez 24 godziny nie należy pić alkoholu, kawy, mocnej herbaty, coca-coli i toniku.
Po zabiegu niektórzy pacjenci mogą czuć się senni, zmęczeni lub nadmiernie pobudzeni, występuje wzmożone pragnienie, czasami bóle głowy, objawy te samoczynnie ustępują po 2 dobach
W ciągu 10-14 dni po zabiegu pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosy dlatego zaleca się wyeliminowanie papierosów z bezpośredniego otoczenia.
Bierne palenie nie jest zagrożeniem, ale pierwszy wypalony papieros choć nie smakuje powoduje natychmiast pojawienie się głodu nikotynowego. Taka jest zasada działania wszystkich nałogów, nie tylko nikotynowego. Dlatego w takiej sytuacji zabieg trzeba powtórzyć.
- Do dyspozycji osób rzucających palenie są terapie wspomagające: oczyszczające organizm, antystresowe i zapobiegające przybraniu na wadze terapie ograniczające nadmierny apetyt, ochotę na słodycze i przyspieszające metabolizm.